İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ ENGİN İLHAN, “YILIN ÖĞRETMENİ” SEÇİLDİ

Çağdaş Eğitim Kooperatifi (ÇEK) tarafından “Yılın Öğretmeni” seçilerek geleneksel ÇEK Eğitim Ödülü‘ne hak kazanan İngilizce Öğretmeni Engin İLHAN, 3 Mart Eğitim Kurumları Konferans Salonu’nda düzenlenen törende ödülünü aldı.

10. ÇEK Eğitim Ödülü’nü öğrencileriyle birlikte Çağdaş Eğitim Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ali ARABACI’nın elinden teslim alan İngilizce Öğretmeni Engin İLHAN, ödülün asıl mimarlarının öğrencileri olduğunu belirtti.

İngilizce Öğretmeni Engin İLHAN, meslek hayatı boyunca geliştirdiği 30’u aşkın Avrupa Birliği Okul Ortaklıkları projesi kapsamında Avrupa Birliği’ne üye 14 ülkeye yaklaşık 50 proje ziyareti gerçekleştirmiş, bu ülkelerin yabancı dil eğitim sistemlerini yerinde inceleme fırsatı bulmuştu.

İngilizce Öğretmeni İLHAN, edindiği bu bilgi-birikimleri, meslekî deneyimlerime ekleyerek 12 yıllık bir çalışma sonucunda “LEARN ENGLISH FROM THE BEST” adını koyduğu yabancı dil eğitim yazılımını tamamladı ve göreve başladığı yeni okulunda iki ay içinde çok büyük bir başarı elde etti.

İLHAN, yeni okulundaki öğrencilerinin geçtiğimiz yıl ilçe ortalamasının %8 altında olan Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitimden Ortaöğetime Geçiş Sınavı’ndaki İngilizce netlerini sadece iki ay içinde %25 oranında arttırarak öğrencilerinin ilçe ortalamasının %17 üzerinde bir net ortalaması elde etmelerini sağladı.

Biz Olalım Spor Kulübü’nün Kurucu Başkanı olan ve başkanlık görevini halen sürdüren Engin İLHAN’ın “Yılın Öğretmeni” seçilmesinde ve 10. ÇEK Eğitim Ödülü’ne uygun görülmesindeki bir diğer ölçüt ise çalıştırdığı okul ve kulüp basketbol takımlarının tüm rakiplerini mağlup ederek yenilgisiz Bursa şampiyonu olmaları ve Bursa İlini temsilen katıldıkları bölge şampiyonasında ve TBF Minikler Şenliği’nde başarılı sonuçlar elde etmeleri.